Vyhlašuji pátrání po třech svých dýmkách

V životě se dějí téměř samé zábavné a potěšující věci. Zvláště pak v Brně, v pět hodin ráno, v Poslední leči. Při jednom takovém krásném večírku ve čtvrtek 16. 6. jsem dostal vynikající nápad, že si dám na dobrou noc dýmku. I vytáhl jsem své zachovalé kožené pouzdro Peterson, vytasil jednu z dýmek, nacpal si čerstvě otevřený Huber English Balkan a připálil oblíbeným Zippem. Vzhledem k blíže nespecifikovanému počtu promile jsem si kouření asi moc neužil; ostatně zanedlouho jsem odešel na kutě a nedlouho poté už spinkal jako mimino. Jaké bylo mé překvapení, když jsem si ráno uvědomil, že ze čtyř dýmek mám pouze jednu! Tu, kterou jsem si při odchodu ledabyle hodil do tašky. Pouzdro se třemi latakiovými dýmkami včetně zapalovače jsem nechal ležet v Leči. Druhý den však žádné z věcí neměli na místě činu nejmenší tušení.

Tímto tedy vyhlašuji pátrání po třech dýmkách. Kdybyste je někdo náhodou někdo někde viděli, třeba ve frcu nebo na Aukru, budu moc rád za jakoukoliv zprávu. Nabízím samozřejmě všimné/nálezné, měl jsem k fajkám silné citové pouto.

Jirsa SG Superior je druhá dýmka, kterou jsem si vůbec kdy pořídil. Vyznačuje se hladkým provedením přenádhernou kresbou, a akrylovým náústkem.

Jirsa SG Superior

Stanwell Naval Admiral je mimořádně pěkná dýmka podle návrhu Sixtena Ivarssona. Má pěknou kresbu, akrylový náústek, parádní frčky a kouří se z ní výborně.

Stanwell Naval Admiral (30)

W. Ø. Larsen 98 je subtilní stará dýmka od sběratele, koupená přede dvěma lety v Etrafice. Na sedlovém akrylovém náústku má pěkně zlatě vyvedené logo výrobce.

W. Ø. Larsen

Komentáře (4)

Píše Martin T. Pecina, dýmkař, typograf, publicista. Portfolio mám na adrese book-design.eu a typografický blog na typomil.com. Napsat mi můžete na info@book-design.eu.

Archivy

Rubriky