Designu dýmkových tabáků jsem se už sice věnoval před třemi lety, od té doby se mi ale povedlo sbírku starých plechovek od firmy Dunhill nepatrně rozšířit — tady jsou. Grafické (a technologické) zpracování dunhillovských tabáků je mi velice blízké, především verze z období s vysokým logem z neproporcionálního písma vyniká elegancí a typografickou čistotou. Jde o řešení platné i dnes, po třiceti nebo čtyřiceti letech, a měnil bych na něm minimum.
Tabákové plechovky jsou občas k dostání na eBay, a když člověk vyfiltruje nabídky z USA (kvůli přepálenému poštovnému), podaří se mu nakoupit ledacos od Britů, Němců, Italů nebo i Chorvatů. Zvlášť po My Mixture 965 jsem toužil dlouho, protože je to má oblíbená směs tvořená cavendishem, latakií, virginií a orientály. Navíc typograficky je zde uvedená verze ze 70. let o dost podařenější než současná produkce — ono dětinské písmo je mi neskonale milejší než ta podivně zpotvořená varianta, s níž Dunhill přišel později. Tabák byl ještě z anglické produkce přímo od firmy Dunhill (Manufactured and Blended in England by Alfred Dunhill), tedy z doby ještě před přenecháním výroby koncernům v Británii (Murrray) či jinde v Evropě (Orlik).
Druhá zajímavá akvizice je směs Three Year Matured Virginia, lehce aromatisovaná Virginie s orientály, jež se přestala vyrábět v roce 2007 a nedávno byla znovu uvedena na trh. Design hezky ladí se Standard Mixture ze stejného období i s My Mixture 965, obsahuje vysoké logo i ten pěkný heraldický znak s textem By Appointment to Her Majesty the Queen. I tato plechovka spadá do období, kdy směsi míchali doma u Dunhillů.
Třetím důležitým přírůstkem je Early Morning Pipe z 80. let, obsahující v době koupě plných padesát gramů třicetiletého tabáku, a proto si zaslouží svůj vlastní článek někdy příště.