Čuchometrika

Jsa prasetem nemytým, dýmky čistím většinou pozdě, často jsou to fajfky někde v pouzdře zapomenuté a již lehce smrduté. Hanba! Kdeže ty loňské sněhy jsou, kdy jsem pigloval všechny ty své něžné dýmečky sotva pět vteřin po dokouření, sojčím pírkem, hedvábným dámským prádlem namočeným v teplém koňáčku, vše v rukavičkách a do poslední špinky?! Jistě, vím a uznávám — zasloužím exkomunikaci z klubu, prokletí, vydědění, taky lepru a choleru, španělskou chřipku, ptačí chřipku, tripla atakdále, však to znáte, nechci se vykrucovat ani prosit za odpuštění, ostatně i s tou kapavkou se dá nějaký čas skoro normálně žít.

René Magritte: Filosofova lampa
René Magritte: Filosofova lampa

Když už člověk jednou je prasetem, tak má koukat, aby nebyl. Přinejmenším má nechat ty dýmky pořádně vyschnout, než do nich znovu nacpe něco kuřiva, jinak mu to nebude chutnat a dýmka mu zkysne, shnije a zplesniví. Zlaté pravidlo říká, že je potřeba nechat nářadí schnout přinejmenším den, ale když je fajfka hodně vlhká nebo zavřená někde ve skleněné vitríně nebo koženém futrálu, může to trvat i déle.

Čas ale nakonec všecko vyřeší a než se vdáš, tak se ti to stejně zahojí. Kdo neví, jak poznat řádně proschnutou dýmku, tomu doporučuji nejskvělejší výkvět vědy, takzvanou metodu čuchometrickou, generacemi osvědčený vynález spřátelených kolegů, co fajfky bafají sto a více let, přinejmenším od založení čs. republiky. Vědouce, že není lepšího nástroje, než je lidský frňák, noří jej hluboko do svých dýmek přinejmenším obden. Neboť čuchometrika sice nuda je, má však cenné údaje.

A jakže to vlastně ti stařešinové dělají? Ne, nečichají k hlavičce, nejsou přece na hlavičku padlí! Nejvíce kondenzátu i jiného neřádu tvoří se až v krčku. A tam také fajfka nejdéle vysychá, zvlášť tehdy, když se nenechá ležet rozebraná, aby vzduch či orkán pěkně proudil sem a tam. Zkušený čuchometrista proto odmontuje náústek z dýmky, přiloží nozdru k ústí jejího krčku a mocně ten odér nasaje. Pokud ucítí smrad a kyselost a ostrý zápach, štítivě dýmku odloží a nechá ji ještě další den schnout. Ucítí-li naopak jen suchý a voňavý tabák, může se bez obav pustit do dalšího kouření. Nu a to je celé. Leda že bychom snad chtěli dnešní den zakončit hezkou písničkou:

♪ Je statisticky dokázáno
že fajfka vyschne každé ráno
a i když je tma jako v ranci
tak močka nemá žádnou šanci ♪

♪ Však když dýmka z krčku síru pouští
pak kuřba z ní se neodpouští
a statistika napovídá
že kuřmenovi jiná zbývá ♪

♫ Ref: Statistika nuda je
má však cenné údaje
tak neklesej na mysli
a řádně fajfku vyčisti… ♫

1 komentář

  • Och, kterak jsi zpustl, když jsi brněnský stolový club dýmkový opustil! Leč aby pravdě bylo učiněno zadosti, i já nechal tento týden svou aromatičku čekat na kalé vyčištění…

    Tož nicméně – poslední příspěvek tu máš více než rok starý! Haňba! Tvoř, piš!

Píše Martin T. Pecina, dýmkař, typograf, publicista. Portfolio mám na adrese book-design.eu a typografický blog na typomil.com. Napsat mi můžete na info@book-design.eu.

Archivy

Rubriky