O pohár Klementa Gottwalda

Jestli to tak půjde dál, že budeme organizovat soutěž v pomalé kuřbě měsíc co měsíc, bude náš krněnský team v brzké době úplně neporazitelný. Motivace by byla, průměrné výkony jdou nahoru a Gianfranco Ruscalla se už v Itálii pomalu začíná třást, protože jeho bezvýznamný světový rekord 3.33:06 začíná být vážně ohrožen. Posuďte sami…

O pohár Klemneta Gottwalda

Dne 7. ledna 2014 jsme se slavnostně sešli na obvyklém místě a v obvyklý čas, abychom znovu poměřili síly a svaly a zjistili, kdo má nejlepší svěrač. Protože vydržet tři nebo čtyři hodiny bez WC pauzy, to není jenom tak. O první a možná i nejlepší vtip se postaral pan doktor Kora, který sice dodal soutěžní tabák, za což mu patří vřelý dík a nehynoucí přátelství, ale při vážení tabáku byl tak mocinky šikovný, že část flejků utopil v jogurtovém nápoji. Nu a protože do hospody zpravidla nechodíme obnovit bifidogenní mikroflóru, nýbrž nalít se pivem a doplnit hladinku, dopadlo to nakonec tak, že z plechovky vyšlo jenom 13 vzorků. Tím byl dán i limit soutěžících.

Nebudu zbytečně zdržovat a prozradím, že ten svěťák jsme nakonec těsně neudělali. Přesto byla soutěž pozoruhodná. Všichni jsme kouřili přes půl hodiny, teprve potom začali někteří dýchaviční pretekári odpadat. Zaslouženě vyhrál Honzk, který se v Atriu dlouho neukázal (asi doma trénoval), překouřil nás všechny víc než o patnáct minut. Mě bohužel chytla v devětačtyřicáté minutě kolika rychlá smrt — nedával jsem pozor a uhlík odešel do věčných lovišť za Vinnetouem. Hanba.

Tombola sice byla tentokrát o něco chudší než posledně, ale jedna specialita by se přece jen našla. Byla to dýmka, kterou nezištně věnoval Marek Cikl nejprůměrnějšímu závodníkovi. Kolem toho se pak málem strhla bitka, protože jsme se nemohli shodnout, jestli počítat aritmetický průměr, anebo raději medián. Nakonec ale vše dobře dopadlo, zmlátili jsme jenom Marka a dýmku dostal Myšák. Gratulace!

Výsledky

1. Honzk: 1.06:30
2. Soulfish: 49:28
3. Martin: 48:55
4. Jerry: 47:05
5. Myšák: 46:15
6. Marek: 41:18
7. Prorok: 40:36
8. Štěpán: 40:01
9. Pepa: 38:55
10. Kora: 37:24
11. Olin: 35:44
12. Přemek: 34:30

Komentáře (4)

  • Trochu mě štve, že se p★dobné akce vždy k★nají na druhém konci republiky. Sice bych vydržel cca 17 min., ale i tak.
    Čest soudruzi!

  • Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Pr★t★ nejlepší ceny d★stávají ti nejh★rší neb★ nejprůměrnější. Kuřbě 3× zdar!

  • Jaké množství MArlina se umisťuje do kotlíku, zda-li mohu být tak smělý? Že bych si uspořádal soukromé mistrovství sám proti sobě a porovnal se s Vámi, Borci…

Píše Martin T. Pecina, dýmkař, typograf, publicista. Portfolio mám na adrese book-design.eu a typografický blog na typomil.com. Napsat mi můžete na info@book-design.eu.

Archivy

Rubriky